O nás

Vítejte v Pěkně vypečeném krámku.

Ruku v ruce s tvorbou Pěkně vypečeného blogu a Pěkně vypečené kuchařky a s mou láskou ke krásným originálům se zrodila myšlenka spojení kreativních lidí
z různých oborů, kteří by exkluzivně pro mne vytvářeli kvalitní výrobky – výrobky nejen designové a originální, ale i praktické a funkční. Byl to dlouhý proces. Mám však radost, že vám nyní mohu představit produkty, které mají svůj příběh, jelikož prošly rukama šikovných tvůrců, než dostaly svou finální podobu. Díky naší vzájemné spolupráci nyní vznikají jedinečné designové kousky, které můžete mít doma i vy.
Těší mne, že všichni tito tvůrci jsou z našeho regionu, z blízkého okolí, že jsme všichni prakticky sousedé. Přála bych si, aby náš krámek navštěvovali lidé s podobným nadšením pro výjimečné věci, které v běžném obchodě neseženou. I proto je sortiment v naší nabídce limitovaný a bude se průběžně obměňovat.
Věřím, že se k nám budete rádi vracet.
Budete-li potřebovat poradit s výběrem, neváhejte se na mě obrátit na email peknevypecenykramek@seznam.cz.

Lucie Arichteva

 

 

 

Lidé, kteří pro můj krámek vyrábí originální a kvalitní výrobky:

Soňa Malinová – designérka, blogerka a výtvarnice (Střední umělecko-průmyslová škola v Bechyni).
V 19 letech založila vlastní ateliér, postupem času se začala orientovat na design interiérů a prototypy nábytku. V Havířově provozuje společně s dalšími spolupracovníky Galerii Krystal. Spolupracuje s Českou televizí na pořadech, které se věnují proměnám interiérů.

Mirek Puczok – truhlář, jehož výrobky okouzlily řadu lidí v celé Evropě. Jeho vášeň pro dřevo se odráží v originalitě a preciznosti jeho práce. Díky lásce k folklóru se věnuje také výrobě dřevěných fujar, z nichž jedna je vystavena i v Muzeu slovenské dědiny v Martině. Jiné našly své majitele například ve Skotsku či USA. Posléze svůj repertoár rozšířil o další folklórní předměty a nástroje – píšťaly, housle, kroje, opasky, brašny a jiné kožené výrobky.

Zuzana Kubánková – profesionální švadlena se smyslem pro detail, láskou ke krásným věcem a venkovskému stylu. Skrze své šité výrobky přináší do domovů svých zákazníků krásu a útulno.

Markéta Müller – talentovaná mladá umělkyně a grafická designérka. Vystudovala Střední uměleckou školu – obor grafický design, a spolu se svým manželem se věnuje práci ve vlastním grafickém studiu.

pan Zdeněk – Zabývá se výrobou a prodejem výrobků z pocínovaného potravinářského plechu. I v jeho případě platí rčení „zlaté české ručičky“.